Oblíbení autoři 

Milí přátelé, kamarádi, cestu hledající

Často jsem při našich telefonátech, společných sezeních či našich společných diskusích dotazován, jestli se v mém procesu uzdravení z nevyléčitelné nemoci - rakoviny objevil někdo (nějaký autor), kdo mne nějakým více či méně výrazným způsobem ovlivnil.

Někdo, kdo mě nasměřoval či podpořil na Mojí cestě ke Spontánnímu uzdravení.

Samozřejmě ano, těchto úžasných lidí byla spousta.

Byli to různí lékaři, spisovatelé, homeopati, léčitelé, duchovní učitelé, zenoví mistři atd.
 
Člověk totiž nemůže vše zvládnout úplně sám.

Jsem si jist, že bez pomoci nejbližších, své rodiny, mé manželky i svých "spřízněných duší" - např. oblíbených autorů, jak je uvádím níže, by ta cesta trvala s velkou pravděpodobností podstatně déle.

Dovolte mi představit, sobě vlastním způsobem okomentovat a tím Vám dát i určitý návod pro Vaši cestu , následující výrazné osobnosti mezi které patří.

Můj obrovský dík patří a o mé spontánní uzdravení se zasloužili tito skvělí lidé

kteří mi v určitých fázích mého života a procesu mého uzdravení, způsobem jim vlastním vstoupili do života.

Obohatili Moji cestu a více méně ji obohacují, každý svým specifickým způsobem i dodnes.

Upřímně jim Všem ještě jednou děkuji za jejich energii, entuziasmus a inspiraci, kterou jsem mohl čerpat a sdílet. 

Energii, výrazně napomáhající mému spontánnímu uzdravení z rakoviny.

U některých z nich podpořeno a obohaceno i jejich fyzickou přítomností , kterou jsem byl poctěn. 

Přeji Vám příjemné počtení 

Pavel Vojtek 

Zakladatel webu Moje cesta® | Hostitel Podcastu Moje cesta® |


Dr. Bruce Lipton 

Americký Biolog, zakladatel Epigenetiky, skvělý , celosvětově uznávaný odborník, se kterým jsem měl tu možnost se setkat osobně.

Na světě by bylo podstatně méně nemocí a to i těch nevyléčitelných , pokud by klasická medicína aspoň trochu naslouchala tomu, čemu se Bruce skoro celý svůj profesní život intenzívně věnuje a to je nový vědní obor Epigenetika .

Já osobně jsem četl všechny jeho tři skvělé knihy - Biologie víry, Spontánní evoluce i Líbánkový efekt, za mně č.1 je přelomová v mnoha směrech a to jeho - Biologie víry.
Určitě nezapomeňte na skvělá videa na Youtube, věřím, ze ve Vás zanechají svoji nesmazatelnou stopu, tak jako zanechali i ve mě.

www.brucelipton.com

Dr. Valerij V. Sinelnikov

Známý ukrajinský praktický psychoterapeut a homeopat, který velmi ovlivnil mé Spontanní uzdravení z mé nevyléčitelné nemoci - rakoviny.

Jednoduchým a velmi poutavým způsobem vysvětluje nám obyčejným lidem , že nejsme oběti svých životů, ale jsme silní a sebevědomí jejich tvůrci. Jsem přesvědčený, že jeho knihy a učení ještě ovlivní život spoustě lidí , stejně tak jak ovlivnili pozitivně i můj.

Přečetl jsem snad všechny jeho knihy - Dohoda s nemocí I.Dohoda s nemocí II.Tajemná síla slova, Síla záměruFormule života, Očkování proti stresu, Skutečné bohatství, ..  , za mne osobně č.1 jsou obě knihy, ke kterým mám velkou citovou vazbu a to jsou Dohoda s nemocí I. i II.
www.v-sinelnikov.com  

Dr. Wayne Dyer

Uznávaný americký spisovatel, autor několika bestsellerů s celkovým nákladem více jak 50 mil výtisků v několika desítkách zemí , se kterým jsem se bohužel neměl tu možnost setkat osobně.

Wayne byl skvělý Motivation Speaker a Spiritual Guide , který za celý svůj život inspiroval miliony lidí po celém světě svých studiem a výkladem spirituality , kterou neuvěřitelně lehkým a poutavých způsobem předává již několika generacím, s velkým důrazem na osobní rozvoj každého z nás.

Napsal spoustu knih jako Splněná přání, Změň své myšlenky, změň svůj život, Proměna, za mne nejlepší , kterou jsem četl je Splněná přání. Fenomenální jsou snad všechny videa, které můžete najít na Youtube.

www.drwaynedyer.com


O. Carl Simonton M.D.

Vyhlášený americký onkolog , radiolog a psychoterapeut , kterého kniha Návrat ke zdraví , se ke mne dostala jako první po zjištění mé neúprosné diagnózy - rakovina , v roce 2016 .

Neuvěřitelně statečný onkolog, který více jak před 45 lety nabídl onkologickým pacientům alternativní léčbu rakoviny tzv. Metodou imaginace , která se už 80.letech minulého století , ve spoustě případů ukázala jako velmi účinná.

Jeho knihu Návrat ke zdraví jsem četl v období mého " největšího temna " , knihu která mi nabídla jiné než klasické řešení a to operace - radioterapie - chemoterapie. Děkuji , ještě jednou p. Dr. Simontonovi za jeho odvahu v době, kdy byla jakákoliv léčba jiná než klasická, tvrdě popírána.

www.simontoncenter.com 

Thich Nhat Hanh

Vietnamský zenový mistr, 92.letý budhistický mnich a mírový aktivista , který je jedním z nejvlivnější současných světových duchovních vůdců.

Pokud jste stoupencem Buddhismu nebo Vám tento duchovní směr rezonuje s Vaším srdcem, je Thay tím nejvhodnějším autorem, při němž získáte znovu svůj vnitřní klid a harmonii. Nabízí spoustu relaxačních metod a afirmací , které jeho žáci a stoupenci na celém světě používají denně při svých meditacích.

Přečetl jsem spoustu jeho knih , ke kterým se vždy v určitých intervalech vracím , jako např. Mír v nás, Usmíření  -uzdrav své vnitřní dítě , Skutečná láska, Nic nekončí, nic neumírá, Umění žít, Jsme tady a teď, kde asi ta poslední Ticho byla mou nejoblíběnější.

www.plumvillage.org 

Eckhart Tolle

Vyhlášený německý filosof , spisovatel a duchovní učitel trvale žijící v Kanadě. Člověk s neuvěřitelným příběhem svého probuzení , které prožil ve svých ve 29.letech , uznávaný a následovaný miliony lidí na všech kontinentech.

Eckhart umí uklidňujícím nevtíravým způsobem , s jeho neuvěřitelným klidem a pokorou vyjádřit , dle mého jednu ze základních pravd spokojeného a harmonického života - a to umění žít tady a teď ,  ne v minulosti nebo budoucnosti, kde žije spousta z nás - v tom jediném přítomném okamžiku.

Mám rád nejenom všechny jeho knihy jako např. pro mne ta nejlepší - Moc přítomného okamžiku, ale i Ticho promlouvá i např. Nová země , ale i jeho inspirující relace , které můžete najít na Youtube. Ať si otevřete kteroukoliv , nikdy neuděláte chybu.

www.eckharttolle.com  


Jaroslav Dušek 

Jarda se tak nějak náhodou , víte že na náhody nevěřím :-) , vyskytl na úplném počátku Mojí cesty ke spontánnímu uzdravení z rakoviny a to tím, že nám náš dlouholetý kamarád Vláďa, na konci roku 2017 poslal odkaz na jedno z jeho skvělých videí , ze série Duše K.

Jarda je v našich končinách , jeden z nejotevřenějších a taky dle mého nejsrozumitelnějších lidí v oblasti duchovního rozvoje a sebeuvědomění.

Četl jsem obě jeho knihy , jak TVARY TMY tak i Ze mě , doporučuji obě dvě , stejně tak jako , kterékoliv z jeho videí , které najdete na Youtube. 

Ve všech si určitě najdete to co právě hledáte ...

www.divadlokampa.cz 

Ram Dass 

Americký duchovní průvodce a učitel , vlastním jménem Richard Alpert , klinický psycholog , který zasvětil první část svého života studiem účinku psychedelik na lidské vědomí.

Po své cestě do Indie a návratu domů se stal duchovní ikonou květinové revoluce a celé generace "Baby Boomers" v USA.

Baba Ram Dass je velkou inspirací pro pro všechny , kteří pracují na svém duchovním rozvoji.

Publikace Buď tady a teď , stejně jako jeho videa na Youtube jsou pohlazením na duši pro všechny , kteří pomalu přichází na to, že život není jenom o konzumu, neustálem růstu a námi tolik milovanému egu.

www.ramdass.org 

Gregg Braden

Gregg Braden je americký autor , který se stal po více jak 20 letech svého výzkumu a bádání - celosvětově uznávaným průkopníkem ve spojování vědy a spirituality. 

Gregg dle mého umí velmi srozumitelným jazykem a to i pro úplné ateisty , nastínit klíčové otázky , např.  Kdo jsme, Kam kráčíme a vše co je spojováno s podstatou vzniku života na Zemi a člověka jako takového.

Četl jsem téměř všechny  jeho knihy - jako ta co bych doporučil jako první Matrix - božský zdroj, a pak Bod obratu, Kódy vědomí , Zapomenutá tajemství - hovorů s bohem , Co je člověk, kde určitě na začátek doporučuji tu první a klíčovou publikaci , stejně jako jeho svěží videa dostupná na Youtube.

www.greggbraden.com Shlédněte epizodu č.9 Video podcastu Moje cesta® o mých nejoblíbenějších autorech a spisovatelích


Rád čtu knihy a zaposlouchávám se do jejich slov a pomalu si v klidu tepu svého srdce vzpomínám na to,  co jsem již dávno věděl a z nějakého důvodu zapoměl ...