[Zachraňte Zemi] Před několika lety jsem pochopil, že naše děti jsou našimi největšími učiteli.

10.05.2021

Je neuvěřitelné jak vnímají naše děti tzv. okolní svět, jeho potřeby a aktuální problémy k řešení. Myslím si, že bychom se měli od nich začít učit.

"Zachraňte Zemi" by Melissa Victoria Vojtek 

Zachraňte Zemi.

Dobrý den, moji obyvatelé, určitě jste překvapeni nad touto mojí návštěvou, protože jsem nikdy zatím nikoho z vás neoslovila, ale nyní jsem zde a promlouvám k vám. Chtěla bych vám sdělit něco o mém dlouholetém trápení, které je způsobeno znečišťováním mých moří, jezer a řek, ničením mých lesů, kácením deštných pralesů a nakonec odhazováním odpadků na mou pokožku. Jistě jste si vědomi, že jste viděli někoho nebo smutněji sami hodili odpadky na zem nebo jste si všimli, že oceán není tak průhledný jak býval? Jaké si myslíte, že to bude mít následky pro mě a nakonec i pro vás? Pozitivní nebo negativní? Jak byste se cítili, kdyby na vás někdo házel odpadky jen proto, že je líný dojít k nejbližšímu odpadkovému koši? Jak byste se vy cítili na mém místě? Jsem velice zarmoucena tímto chováním z vaší strany. Dala jsem vám vodu, jídlo, domov a úrodnou půdu a toto je váš vděk? Prosím, udělejte vše proto, abyste tuto chybu napravili, mí lidé! Ještě není pozdě.

Žijte šťastně a naplňte mou prosbu. 

Vaše Země

Melissa Victoria Vojtek


Jsem pyšný na svoji skvělou dceru, je to neoddělitelná součást mého Bytí, stejně tak jak jsem i Já součástí jejího vnitřního světa

Její narození bylo pro mě před téměř 13.lety největší životní vzpruhou a darem, za který nebudu naší Matce zemi nikdy dost vděčný. 

Tak jak mi byla moje žena Světlana nezastupitelnou oporou v procesu mého spontánního uzdravení z rakoviny, má dcera Melisska mi svým narozením obrátila do té doby na ego a výkon zaměřený život naruby.

Jsem moc rád, že správným směrem.

Trávíme spolu neuvěřitelné chvíle od jejího narození, na většinu kterých si z doby kdy byla miminko pořád (pro spoustu z nás nepochopitelně) pamatuje.

Moje obě děti jsou naplněním mého života.

 A oni ví a cítí, že já budu jejich oporou, kdykoliv to budou potřebovat.

A přesně tak jak to má dcera vystihla v jedné z jejích skic, budu "držet její svět pohromadě".

Nic nemůže rodičům a mě jako tátovi udělat větší radost než krásný vztah, který má se svými dětmi.

To že může být jejich oporou a nezastupitelným Průvodcem.

To že může od nich čerpat jejich (prozatím) nepokřivené vidění světa kolem nich.

Jsem přesvědčený, že si nás naše děti vybrali jako své rodiče před svým narozením.

A z mojí klidné Duše cítím, že jsou tím největším darem, ale i naší velkou zodpovědností v našem "pozemském" životě.

Jsem a budu za tuto možnost je vést jejich životem, kterou jsem dostal vždy vděčný.

A věřím a doufám, že to tak cítíte i Vy.

Pavel Vojtek | Šťastný táta, manžel a svobodný člověk