[UMĚLÁ SLADIDLA A RAKOVINA] Studie ukazuje souvislost mezi malignitou (zhoubnými nádory) a umělými sladidly

04.04.2022

Přečtěte si prosím znepokojující zjištění našeho partnerského webu a platformy zdraví UZDRAV.SE týkající se propojení nadměrného užití tzv. umělých sladidel (aspartam, sukralóza, acesulfam-K, atd.) a výskytu rakoviny.

KRÁTKE SHRNUTÍ ČLÁNKU

  • Studie z března 2022 ukazuje souvislost mezi umělými sladidly a rakovinou, a to i po kontrole faktorů, o kterých je známo, že přispívají k rakovině, včetně věku, přírůstku hmotnosti, fyzické aktivity a rodinné anamnézy rakoviny.
  • Umělá sladidla se běžně vyskytují v dietních a nízkokalorických potravinách. Nacházejí se však také v potravinách, o kterých jste si možná mysleli, že jsou slazené cukrem, nebo nejsou slazené vůbec, jako je chléb, Pedialyte, řecký jogurt, cereálie granola, nedietní zázvorové pivo a popcorn z mikrovlnné trouby.
  • Důkazy naznačují, že umělá sladidla také spouštějí prospěšné bakterie, aby se staly patogenními, snižují počet střevních bakterií a zvyšují riziko obezity, cukrovky 2. typu, kardiovaskulárních onemocnění a mrtvice.
  • Umělá sladidla nejenže souvisí s neuro behaviorálními změnami, depresí, bolestmi hlavy, špatnou náladou, ale mohou také vyvolat záchvaty. Ačkoli výrobci používají návnadu s nízkým nebo žádným obsahem kalorií, sladidla mohou podporovat přibírání na váze a mohou poškodit vaše zdraví

Na rizika spojená s diagnózou rakovina a nadměrného užití umělých sladidel a potravin obsahujících rafinovaný cukr upozorňuji už dlouhou dobu.

Proto je i součástí Protokolu Moje cesta striktní zákaz čehokoliv co obsahuje rafinovaný cukr v jakékoliv jeho podobě (slazené nápoje, alkohol, sladkosti, cukrovinky atd.)

Přeji Vám klidné a ničím nerušené čtení!

Pavel Vojtek | Holistic Cancer Survivor

zakladatel platformy zdraví UZDRAV.SE