[Syntetické vitamíny] Víme co jíme aneb víme kdo je doopravdy vyrábí?

08.03.2024

Krátké zamyšlení nad škodlivostí syntetických vitamínů (např. vitamín D3).

V souvislosti se současnými protesty našich zemědělců, bych rád upozornil na další mega problém spojený s kvalitou našich českých potravin.

A s tím je postupně se snižujíci obsah stopových prvků a hlavně tolik potřebných vitamínů v nich.

Nevím jestli tím zase nevyvolám na některých sítích hysterii či bouři nepochopení a nevole, ale dostal se mi do rukou zajímavý graf "vlastníků" největším výrobců vitamínových suplementů.

Doporučuji se Vám na něj podívat.

Najdete tam od investičních fondů (např. KKR) velkých potravinářských společností (např. Nestle) také překvapivě výrobce hnojiv, herbicidů (např. Bayer), léků (např. Reckitt Benkiser) či vakcín (např. Pfizer). 

Myslím, že bude hodně z Vás překvapeno, kdo že to např. vyrábí a prodává to vitámínové "Centrum".

A to ani nevzpomínám to, že spousta lidí ani neví, že:

Většina vitamínových suplementů (doplňků) jak je známe, s přírodními vitamíny nemá nic společného, jako např. vitamín D3.

Syntetický vitamín D3.

Jinak řečeno chemická sloučenina Cholecarciferol, který většina z nás konzumuje, má k přírodní ingredienci asi tak daleko, jako já k návštěvě lékaře.

A takto bych mohl pokračovat dál a dál u dalších syntetických (ne přírodních) tzv. vitamínů, které každodenně konzumujeme a co víc, necháme je konzumovat naše děti.

Přitom některé z nich jsou např. sloučeniny na bázi (ne)bezpečných steroidů jako ten výše zmiňovaný "vitamín", jiné jsou zase jen chemické sloučeniny mající velmi podobné účinky jako klasické léky.

Což pravděpodobně většina z Vás ani neví.

A asi se o to ani nezajímá.

Ostatně to nevadí, vždyť každý máme zdraví své i svých bližních jen a jen ve svých rukou. I proto já a ani moje rodina nedáme tyto chemické (mnohdy toxické) náhražky přírodních látek (vitamínů) do pusy.

Ale to už je možná na úplně jiné téma.

Tak jsem nakonec jen zvědavý, jak si s tím výše popsaným poradí osazenstvo "hlídačů pravdy" a interní cenzury na sociálních sítích, LI nevyjímaje.

A vám bdělým bych jenom doporučil to výše zmíněné si třeba prohnat Go*gle nebo i trochu jinou svobodnější mašinou.

Budete překvapení co Vám z ní vyleze, jako že např. to čemu říkáme vitamín D3 se používá také jako jed na krysy, ....

Nebo ještě na vysvětlenou, konzumací této "pochutiny" je to tak, jako by jste do sebe ládovali nebo dávali svým dětem každodenně malou dávku chemického léku, např. Prednisonu.

Takže nakonec je vlastně to nejdůležitější se nad vším pořadně zamyslet a jen bedlivě pozorovat svět kolem nás.

Vždyť jde o zdraví naše.

A našich milovaných dětí.


Pavel Vojtek

Průvodce, Mentor a nezávislý Blogger