[Podcast Ep.#004] Nerozpadá se náhodou pomalu naše západní civilizace? aneb jak arogantní menšina ovlivňuje životy nás všech.

01.07.2021

Všimli jste si, kolik lidí kolem nás je v poslední době nervózních a tak nějak zahleděných (jako zombie) jenom sami do sebe? Všímáte si, jak se k sobě chováme?

Pokud víte o čem mluvím, vítejte v novém "Post-Covidovém" světě! Světě plném manipulace, strachu, obav a arogance některých z nás. 

K uveřejnění epizody č.4 mě inspirovala nepříjemná událost v škole mých dětí.

Možná jste ji někdy zažili nebo ji třeba právě prožíváte.

Sled nepříjemných událostí v průběhu jednoho školního roku, který vyústil k odchodu skvělé třídní učitelky mého synka Timíka.

Vše díky aroganci, nadutosti a nafouklého ega některých rodičů, které vyeskalovalo šikanou a odchodem naší oblíbené (teď už bývalé) a všemi milované třídní učitelky.

A tak jsem se zamyslel v této speciální epizodě č.4 Podcastu Moje cesta,  jestli to třeba není plošně rozšířený jev v naší tzv. úspěšné západní civilizaci.

Jestli pak už naše nafoukanost, zahleděnost jenom sama do sebe a do našeho (ne)vědomého bezbřehého, duchovnem vyprázdněného konzumismu nepřesáhla únosnou mez.

Kdy nám všem konečně docvakne, že tato určitá "arogantní menšina" v naší společnosti ovlivňuje životy nás všech?

Kdy už se konečně ozveme a nenecháme si "zakrývat svá ústa"? 

A řekneme konečně co si myslíme?

O tom a ještě jiných výzvách, před kterými stojí naše západní tzv. úspěšná civilizace v epizodě č.4 Podcastu Moje cesta®.

Máme ještě pořád trochu času se nad VŠÍM zamyslet. A bez meškání konat. Přesně to co od srdce cítíme. Nenechat si tímto našim vnitřním rozporem, strachem a různými utrpeními poslední doby rozervat na kusy naši těžce zkoušenou Duši. A pokud by se nám to snad třeba naší zbabělostí nepodařilo, budiž nám výstrahou citát ověřený historií a to že "úpadku společnosti vždy předchází vždy úpadek mravů (tak jak to bylo např. ve starém a vyspělém Římě)".

Přeji Vám příjemným nikým a ničím nerušený poslech!

Pavel Vojtek | Hostitel Podcastu Moje cesta®

www.Podcast.Mojecesta.org 

- Přihlašte se k odběru na Google Podcast, Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, Anchor nebo Audible