[Nově na Blogu] Odvaha vystoupit z davu a říci, ano Vy všichni se mýlíte

25.04.2023

V jedné moudré knize je právě odvaha člověka klíčovým elementem na jeho vzestupu po úrovních vědomí.

Odvaha.

Není bránit své ego za každou cenu.

Není útočit na bezbranné, kdykoli se mi zalíbí.

Není prosazovat silou to, co si slepá Mysl zamane.

Odvaha je vnitřní pocit, který tryská z našeho srdce a říká nám, že to co dělám je správné a že to budu dělat i kdybych se měl postavit proti všem.

Odvaha je můj postoj bránit Pravdu i kdyby mě to mělo stát postavení, svobodu, zdraví či můj pozemský život. Protože je to prostě správné a ne jenom mi prospěšné, jak se to v poslední době zaužívalo v naší rozmazlené a nakonec vždy jen plné keců soft-Evropské společnosti.

Odvážných z naší minulosti známe dost.

Zmíním jen některé jako např. Ježíš Nazaretský, který se postavil farizejům či naši Jan Žižka, Jan Ámos Komenský nebo všemi Čechy milovaný Jan Hus.

Ti ale také jiní naši předci, kteří za svojí Pravdou stáli a také za ni byli ochotni položit svůj život. 

Cítili totiž, že dělají správnou věc, i když proti nim mnohdy stály davy. Davy mnohdy hluboce nevědomých lidí či jen najatých žoldnéřů nebo zaprodaných domácích cizáků.

To je ten šelest na srdci zvaný osobní odvaha, kdy si nemůžete pomoct.

To když víte, že ta bezpráví, která se děly a pořád dějí v současné době na poli politickém, sociálním či hlavně zdravotnickém překračují všechny únosné meze.

To když třeba jen procházíte zasněni s potutelným úsměvem obchodním centrem jediný bez roušky, lidé na Vás řvou jak zběsilí a vy víte, že celá ta Covidová taškařice je jen bohapustý podvod.

To když Vás nutí v práci si dát do těla nebezpečnou a hlavně nevyzkoušenou látku, vyhrožují Vám ztrátou zaměstnání a Vy řeknete ne a postavíte se za své zdraví i osobní integritu. 

To když se třeba jenom postavíte za bezbrannou ženu s dítětem s vědomím, že Vám útočník může bodnout dýku do srdce.

To je ta pravá odvaha.

A ne se jen chvástat jako většina politiků, top managerů či jiných "kaučů" na prknech co znamenají svět a nakrucovat se před omámeným davem jako krocan.

V této překroucené době kde "Všechno je jinak" jsme nějak zapomněli, co je to ta pravá odvaha. Právě proto se většina ve své malosti schovává v davu a je schopna lynčovat ty, co se proti zvůli pár "vyvolených" postaví.

Nakonec bych chtěl ale říct, že tak i tak je vše správně.

Každý z nás má svůj čas.

Každého z nás totiž dostihne jeho osud či řekněme karma, ať chceme nebo ne.

Pevně ale věřím, že Ti co odvahu nemají na to přijdou dříve než bude (pro ně) pozdě a Ti co tu pravou odvahu mají jim půjdou právě příkladem. A pak všichni společně jako jeden národ se postavíme těm, co nás ohlupují a pod neustálým tlakem z nás dělají poslušné konzumní ovce.

Nikdy nebyla lepší doba jak teď, milí Přátelé.

Každý ve své oblasti, které rozumí.

A všichni společně.

Za svobodou.

Těla, Mysli i naší Duše.


Pavel Vojtek

Průvodce, Mentor, Podcaster a nezávislý Blogger