Koronavirus obchází svět aneb jak se necháváme lehce manipulovat.

27.02.2020

Už jsme tady asi dlouho měli klid, žádné velké války, žádné strašidelné epidemie, strach nahánějící katastrofy.

Tak někdo musel "vymyslet" Koronavirus .

Už jeden moudrý člověk kdysi dávno řekl - udržte lidi ve strachu a pak jimi můžete lehce manipulovat.

A navíc na všechny ostatní problémy, které by se jinak museli přirozeně řešit, se tak nějak zapomene a snadněji se zametou pod koberec. 

Určitě si to vše pamatujete z ikonického filmu "Vrtěti psem", který mám rád nejenom pro jeho obsah, ale i jeho nadčasovost.

V žádném případě, ale nechci zlehčovat současné dopady Koronaviru, nakažené a ani jeho oběti.

To co bych chtěl, je s pokorou vyzvat lidi k používání zdravého selského rozumu.

Paralela s nemocemi a to i s chronickými, vč. nevyléčitelných 

Jak spousta z Vás již ví, prošel jsem si v minulém období zajímavou a v mnohém vzrušující cestou uzdravení z nevyléčitelné nemoci.

Navrátivší se rakoviny, kdy pro mne klasická medicína již neměla žádné řešení a následně po mém uzdravení ani žádné kloudné vysvětlení.

Ti kteří toto náhlé a nepochopitelné uzdravení přece jenom chtěli a chtějí popsat jej nazývají Spontánní remise.

Kompletní uzdravení z rakoviny, bez léků a bez lékařů. 

Přesně tak jak to bylo i v mém případě.

Tak jaká je tedy ta paralela ?

Touto paralelou pro spontánní uzdravení a v našem případě ochranou před Koronavirem, spíše (ne)nakazením se jakýmkoliv virem či bakterií, jsou náš správně fungující imunitní , nervový a endokrinní systém.

Tyto na výsost důležité a pro medicínu v mnohých ohledech stále ještě neprobádané tělesné systémy zajišťují regulaci a ochranu našeho těla při jakémkoliv imunitním, psychickém, ale i fyzickém nátlaku, po kterém u oslabeného jedince propuká ve většině případů to čemu říkáme nemoc.

Jinými slovy, člověk se správně fungujícím imunitním systémem, který je v harmonii s ostatními tělesnými systémy se vlastně ani nemůže nakazit žádnou bakterií či virem.

Mimochodem milióny bakterií, virů a jiných mikroorganizmů žijí spolu s námi v našem těle v symbióze, kdy bez nich vlastně nemůže naše tělo vůbec správně fungovat.

A s tím úzce souvisí i to, že takhle harmonicky fungující jedinec vlastně ani nemůže být (vážně) nemocný.

A tudíž nemusí chodit k lékaři.

Jíst žádné léky či žádné jiné podpůrné přípravky, jak to do nás vehementně tluče nesmyslná propaganda a agresivní reklama ze všech možných dostupných médií. 

A to víte.

A umíte si jistě představit, že tohle zjištění se určitě nebude líbit mocným zájmovým skupinám, jakými jsou např. všudepřítomný farmaceutický průmysl napojený pupeční šňůrou na naše zdravotnictví, ale i nově např. průmysl potravinářský.

A jaká je tedy ta spojitost mezi nevyléčitelnými nemocemi a jejich spontánním uzdravením ?

Opět stejná jako v odstavci výše - silný a správně fungující imunitní systém.

Podpořený správnou životosprávou, zdravou stravou, častým pohybem, pobytem na čerstvém vzduchu, vydatným spánkem, kde vše dohromady podpoří naše mnohdy vyčerpané tělo.

Současně s pravidelnou očistou našeho těla , já jí říkám DETOX Těla. 

Nevyhnutnou nutností je rovněž správně fungující nervový systém a jeho části sympatikus a parasympatikus.

Jinými slovy udržovat v těle nízkou hladina stresu, kterou má v souvislosti s našim uspěchaným životním stylem, každý z nás jinou.

A tím jsme u dalšího styčného bodu, neodmyslitelně propojeného s našimi nemocemi a tím je stres.

Přemíra stresu, způsobeného ve velké většině případů strachem nebo obavami totiž nadměrně vysiluje velmi důležitou část našeho endokrynního systému, kterou jsou nadledvinky.

Tyto naše tělo "zásobují" hormony, jakým je třeba kortizol , kterého zvýšená koncentrace mimo jiné výrazně oslabuje náš imunitní systém.

Nehledě na zvýšenou produkci adrenalinu, který byl sice dobrý v dávných dobách, kdy musel lovec (v módu "fight or flight") bojovat s mamutem.

Ale ne v současné době, kdy jsme v každodenním klinči a chvatu, pod přemírou každodenního stresu, většina z nás.

Omlouvám se, jestli jsem zabrouzdal hodně do podrobností.

Považoval jsem za důležité tuto jednoduchou paralelu mezi již zmíněným koronavirem, jeho symptomy a následnou nemocí co nejjednodušeji popsat.

A rovněž nám dostupnou a velmi účinnou obranou našeho těla, třeba i proti nevyléčitelným nemocem, tak jak jsem si to zažil i já - a to správně fungujícím imunitní systém.

Co tedy dělat, namísto všudepřítomné davové psychózy a bláznění ve frontách na nákupy ?

Zamyslet se v klidu nad tím, co nám oslabuje imunitní systém a co nám jej naopak posílí.

Přestat myslet pro mě na až směšnou a nepochopitelnou manipulaci, už tak dost vyděšených davů nějakým (korona)virem.

A zaměřit se na podporu toho co nás jednoznačně před jakýmkoliv virem a následně nemocí ochrání.

A to je správně fungující imunitní systém z 80% sídlící v našem trávícím traktu. 

Podporovaný zdravou stravou, bez jakýchkoliv přidaných chemických látek (konzervantů , emulgátorů - lidově řečeno " éček). 

Spousta ovoce, zeleniny, zdravé tuky a přiměřeně bílkovin - např. maso, vč. kvalitních ryb, výhradně od farmářů.

V každém případě vynechat všude přítomný rafinovaný cukr, vč. alkoholu.

A jednoznačně omezit lepek, který je už snad ve všech (nejenom) fast food potravinách - někdo jim dle mého správně říká "junk food".

A pokud možno co nejvíce omezit hladinu stresu ve svém organizmu a to už jakoukoliv vědomou činností - relaxací, aktivním pohybem, jógou, meditací, či např. v poslední době stále více populární metodou Access Bars.

Propojenou s tím čemu říkám kontinuální očistou - DETOX Duše, o kterém píšu v jiných kapitolách webu Moje cesta.

Pak Vám totiž v hlavě a ve vaší mysli nezbude žádné místo na nesmyslné a mnohdy zavádějící zprávy, třeba o Koronaviru a dle mého vlastně neexistující nemoci Covid 19..

Jde to i jinak ...

Já osobně v průběhu mého Spontánního uzdravení z rakoviny, ale i po něm nadále praktikuji výše uvedená jednoduchá doporučení.

Již více než dva roky nesleduji televizi.

Neposlouchám politiky, nečtu žádné noviny.

Hodně běhám, každý den čtu a relaxuji a setkávám se se stejně smýšlejícími lidmi.

Většinu mého volného času trávím s mojí skvělou manželkou a mými milovanými dětmi, kterým díky jejich neochvějné víře a mé podpoře v dobách, kdy jsem byl na své nejdůležitější životní křižovatce, vděčím za můj nový život.

Už dva roky jsem nebyl u žádného lékaře, a to ani na jak se říká kontrolních CT vyšetřeních (co bych tam dělal, když vím, že jsem zdravý) po mém odmítnutí navržené druhé operace a následné nesmyslné chemoterapie.

Nebyl jsem více jak dva roky nemocný a nejím žádné léky. 

A po zbytek svého života, se vší pokorou ani neplánuji za žádným lékařem jít.

A už vůbec ne jíst tu směs zdraví ohrožující chemie, kterým říkáme léky a o jakémkoliv "hokus-pokus" očkování ani nemluvě.

A pak, tak nějak s čistotou Vašich myšlenek v hlavě, nezbytnou pokorou, zdravým přístupem k životu, nesobeckou láskou k sobě, ke svým blízkým a vlastně ke všem našim souputníkům a naší pořád ještě krásné přírodě, je Vám nějaký ten (korona)virus slušně řečeno ukradený. Protože víte, že se Vás on a ani ta všudepřítomná a nanejvýš nevkusná propaganda a manipulace kolem něj netýká. 

A i kdyby mě třeba na letišti políbila krásná čínská holka s koronavirem, moje zdravé tělo, se správně fungujícím imunitním systémem v jeho čele, si s ním hravě poradí. 

Zdravá strava, pravidelný pohyb, upřímné mezilidské vztahy, neochvějná víra a přesvědčení, že vše je jak má být, jsou tou nejúčinnější ochranou před jakoukoliv nemocí našeho Těla, Mysli i Duše